Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Můj výcvik

Můj výcvik...

    Páníčci se rozhodli, že ani mně výcvik nemine. Začali jsme tedy navštěvovat cvičák v Horažďovicích pod vedením paní Romany Krásné, která se pejskům věnuje a dokonce i cvičí pejsky asistenční. Je to velmi milá a zkušená paní, věříme, že se pod jejím vedením Jennynka opravdu něco naučí.

 Psí škola Sírius  

 

Z důvodu paniččina zapojení do pracovního procesu, kdy dělá i o víkendech již bohužel nemůžeme navštěvovat kurzy Psí školy Sírius. Nicméně snažíme se poctivě cvičit a procvičovat na procházkách :o)

  

9. hodina - 7. února 2010

 • a je tady závěrečná hodina! Jednu nám ještě Romana dluží - tu si prý nahradíme až bude lepší počasí.
 • tato hodina byla hodně výjimečná tím, že jsme se sešli v mnohem větší sestavě. Nejednalo se totiž jen o naši skupinu, ale přidali se k nám i agiliťáci-profíci, takže konkurence byla veliká. Tato hodina byla pojmuta ve formě škola hrou, takže byla fakt sranda! Všichni jsme se rozdělili do 2 družstev - a to my a profíci. Musíme nás ale obhájit a prásknout, že profíků bylo o 2 členy víc, takže byli v převaze!! Nicméně jsme jim stejně v nějakých disciplínách dali na frak!! Například v úkolu, kdo bude rychlejší a provede zadaný povel "lehni" zvítězil Brit!! Patří mu tedy obrovská gratulace!
 • čekali nás však i kuriózní úkoly, kde jsme například měli podlézt pod židlí a nebo proskočit kruhem, který nám sami páníčci drželi. Na konci měl být vyřčen vítěz. Romana nám však sdělila, že všichni byli úžasní a vyhrává tedy každý! Jako důkaz byla každému předána vítěžná medajle.
 • poté všichni pesani dostali volno a nastala velká hra na babu :o) Romana už pak jen zjišťovala kdo bude a nebude pokračovat.. My si teď dáme na chvíli pauzu - jednak se budu teď někdy hárat a také momentálně není času nazbyt..

   

             

8. hodina - 31. ledna 2010

 • tuto hodinu jsme měli bohužel absenci z důvodu malování v novém bytě. Příště se ale určitě polepšíme.
   

7. hodina - 24. ledna 2010

 • kvůli nepřízni počasí byla bohužel psí škola několikrát zrušena. 24. ledna se na nás konečně usmálo štěstí. Protože cvičiště bylo ale stejně zledovatělé, procvičovali jsme pouze poslušnost, protože parkur nebylo v tomto terénu možné provádět.
 • sešli jsme se ve složení já, Brit, Bongo, Sherry a aby nás nebylo málo, přidali se k nám tentokrát i pokročilejší kolegové - závoďáci. Procvičovali jsme chůzi u nohy na vodítku i bez vodítka, přivolání, sednutí, lehnutí, odložení..
 

5. a 6. hodina - 6+13. prosince 2009

 • ahojky, omlouváme se za zpožděné informování... Vše napravujeme a přinášíme horké novinky. Tak si představte, že do našeho teamu přibyli naši staří známí, Bongo s páníčkem Frantou. Bongo hned musel Britovi ukázat kdo je pánem a proto když máme všichni povel volno, Bongo musí být na vodítku.
 • jinak už běháme hezky zatočené parkury se změnami stran. Panička mě prý musí moc pochválit, protože jsem šikovná, plně se soustředím a věnuji jí veškerou pozornost. Teď když jsme měli poslední hodinu, seznámila nás Romana se slalomem. Pro mě už to byla věc známá, ale paničku jsem i přesto překvapila. Na minulém kurzu se mi totiž slalom moc nelíbil, ale teď jsem jí ukázala, že když se chce, všechno jde a docela jsem jí vytřela zrak.
 • přinášíme vám pouze fotečky, videozáběry budou snad už příště

 

 • na všechny fotečky se můžete podívat na rajčeti
   

4. hodina - 29. listopadu 2009

 • ahoj, podáváme další zprávy z výcviku. Sešli jsme se všichni, jako vždycky a už se začlo s opakováním chůze na vodítku a odložením.
 • poté už se postavil klasický okruhový parkur složený z tunelu, přeskokové překážky, kladiny, přeskokové překážky, překážky na skok daleký, zatočeného tunelu, áčka, přeskové překážky, kruhu, přeskokové překážky a houpačky. Zaběhali jsme si několik kol z jedné i druhé strany a potom už nám Romana připravila tandemové překážky - 4 přeskokové překážky za sebou, na jejichž konci nás páníčci museli nasměrovat na změnu strany.
 • dnešní hodina byla něčím výjimečná, neboť jsem na agility měla obecenstvo, které mě rozhodilo tak, že jsem nebyla schopná pracovat. Páníček se mě pokoušel natočit, ale já jsem byla tak nadšená, že jsem za ním musela neustále odbíhat.. Také se na mě přijel podívat paničky bratránec Davídek s rodinou. No tak příště to snad bude lepší, abychom mohli dodat nějakou tu videodokumentaci.
 

 3. hodina - 22. listopadu 2009

 • tak jdeme podat zprávy z další hodiny. Sešli jsme se v klasické sestavě já s paničkou, border kolie Sherry s paničkou Mirkou a německý ovčák Brit s paničkou Evou. Cvičitelka Romana si s sebou tentokrát vzala asistenční fenku labradorského retrívra Tracy. Hodina byla zahájena procvičováním chůze na vodítku, přendaváním vodítka z jedné ruky do druhé a odložením. Poté už se nezahálelo a paničky začly stavět parkur.
 • nejdříve jsme běhali klasický okruhový, který se skládal z přeskoku, houpačky, kladiny, skoku do dálky, tunelu (více zatočeného), áčka, přeskoku, kruhu, tunelu a přeskoku. Paničky to s námi zkoušely i naopak, to abychom běhali jak po straně pravé, tak po straně levé. Když už nám to šlo, připravila nám Romana více skokových překážek za sebou. Takže jsme běhali 3 překážky na přeskok, 1 překážku na skok do dálky, tunel, áčko, kruh, překážku na přeskok, tunel a znovu překážku na přeskok. A vrcholem bylo sestavení přeskokových překážek do kruhu, kdy nás paničky musely na sebe navádět, abychom neběželi jinam. Musím ale nás pesany pochválit, protože nám to šlo na jedničku.
 • po tomto výkonu jsme dostali volno, abychom si mohli zařádit. No a potom se k nám připojili pokročilí malí a trénovali jsme opět chůzi na vodítku, přendavání, povely sedni, lehni a odložení.

 

 • na fotky z 3. hodiny agility se můžete podívat na rajčeti
 

2. hodina - 15. listopadu 2009

 • ahoj, tak se jdeme podělit o zážitky z další hodiny. Začli jsme opakováním chůze u nohy na vodítku + přendavání vodítka z jedné ruky do druhé, povely sedni, lehni, ke mně a odložením. Poté jsme s páníčky procházeli mezi kuželi, nejdříve na vodítku, poté bez něj a měli jsme za úkol neustále páníčky sledovat a nespouštět je z očí. Musím se za nás pesany  pochlubit, že nám to všem šlo na výbornou.
 • no a konečně nastal čas na agility. Dnes už nám Romana připravila pořádný parkur, prozatím ale jen jednoduchý okruhový, takže jsem z toho měla fakt radost. Nejdříve jsme to s paničkou zkusily na vodítku, ale poté už bez něj a panička mě jen chválila, protože jsem byla fakt šikovná. Parkur se skládal ze dvou přeskokových překážek, kladiny, mírně zatočeného tunelu, překážky na skok do dálky, áčka, přeskokové překážky, kruhu, malého tunelu a houpačky. Panička na mě prý byla hrozně zvědavá, jak se poperu s houpačkou, ale já jsem jí vytřela zrak a přeběhla jí jak vítr - no nejsem přeci žádná poseroutka, ne? Začlo tedy procvičování parkuru z obouch stran a já jsem neustále paničku překvapovala jak jsem šikovná
 • potom přišlo na řadu vypuštění nás dravců.. Brit si se mnou pořád hrál a já jsem s ním také dováděla. Panička mě zkusila od Brita odvolat a já jí znovu vytřela zrak, protože jsem k ní ihned přiběhla. No prý mi za tuhle hodinu patří moc a moc velká pochvala!! Ale přiznejme si upřímně, že celotýdenní trénink poslušnosti udělal své.
 • ke konci hodiny se k nám přidali členové z další skupiny - pokročilí malí a společně jsme opět trénovali chůzi u nohy na vodítku a povely sedni, lehni, odložení v přítomnosti malých pejsků.. to prý abychom si my zvykli i na malé pejsky a oni zase na velké..

 

 • na další fotečky z 2. hodiny agility se můžete podívat na rajčeti
    

1. hodina - 8. listopadu 2009

 • dnešním dnem zahajujeme kurz pro pokročilé, zaměřený hlavně na agility. Po delším uvažování páníčků jsme se rozhodli, že se opět přihlásíme na agility, protože jak mě, tak paničce tento sport velmi chybí a co si budeme povídat, zopakování poslušnosti nikdy není na škodu. Sešli jsme se v sestavě já a panička Ivetka, border kolie Sherry s paničkou Mirkou, německý ovčák Brit s paničkou Evou a labradorský retrívr Jessi s naší vedoucí Romanou nás jen doplňovaly, abychom si nepřipadali tak opuštění.
 • kurz byl zahájen seznámením všech účastníků a poté následovalo opakování chůze na vodítku, což pro mě nebyl problém. Potom po nás Romana chtěla, aby si nás páníčci přendavali z jedné ruky do druhé a my abychom přitom dělali obraty. Zleva  do prava nám to šlo, ale naopak ne.  Také přišlo na řadu opakování povelů sedni, lehni a odložení, což máme s paničkou perfektně nacvičené, takže zase vše na jedničku.
 • poté už jsme s paničkou mohly jít na překážky. Ostatní ještě trénovali chůzi na vodítku, takže jsme celý parkur měly jenom pro sebe. Zopakovaly jsme si kladinu, kruh, tunel, přeskoky a áčko. Musím říct, že na mě panička byla moc pyšná, protože až na občasné vyhnutí se tunelu jsem vše zvládla na jedničku. No řekněte sami, na to, že jsem skoro půl roku měla pauzu je to dobré, ne??
 • no a konečně přišlo na řadu vypuštění nás dravců. Mě se moc líbila Jessi a já se pro změnu líbila Britovi, který se po mě vrhal jak ďábel. Já ale vyškolená ze srazu sourozenců jsem si nedala nic líbit.
 • fotečky bohužel nemáme, ale příští týden to snad napravíme.
   

Kurz pro pokročilé máme úspěšně za sebou a zde jsou povely, které jsem se za svůj život už naučila: sedni, lehni, odložení, zůstaň, vztyk, ke mně, pojď, fuj, volno, přivolání, dej pac, chůze na vodítku, chůze u nohy bez vodítka. Povely z agility: nahoru, skrz, hop, hopla, tunel, sla-lom a hou.

   

10. hodina - 17. května 2009

 • uteklo to hrozně rychle, ale dnes končíme kurz pro pokročilé, který byl zaměřen hlavně na agility. Na závěrečnou hodinu jsme se sešli všichni a Romana si pro nás připravila "výstupní test". Byli jsme rozděleni do dvou skupin - holky versus kluci - tedy já a Mendy versus Bongo a Jack.
 • prvním úkolem byla poslušnost, nejdříve jsme se seřadili do kruhu a když Romana řekla, museli jsme co nejrychleji provést zadaný povel. Musím se pochlubit, že já jsem zvítězila v povelu sedni po levé straně a Jack v povelu lehni po pravé straně. Je to ostuda, ale další vítěze si bohužel už nepamatujeme.... Potom ještě následovalo odložení, kdy od nás páníci odstoupili zhruba 2 metry a dělali před námi 10 dřepu. V této disciplíně jsme zvítězili všichni, protože ani jeden pejsek se nehnul ze svého místa. Každopádně Romana si pro každého vítěze připravila krásný metál.
 • druhým úkolem byli tandemové přeskoky, kde se závodilo na rychlost. Běželi jsme dvakrát,jednou vyhrálo naše družstvo a po druhé družstvo kluků
 • třetím a zároveň posledním úkolem byl parkur, který se běhal do kola. Na trať byli poslání 2 pejsi - jeden kluk a jedna holka. Celkem bylo 12 překážek.. jeden si stoupl před 6. překážku a druhý před 12 a už se jelo na čas. Zvítězil ten, který doběhl pejska před sebou. V této disciplíně se ukázalo, že kluci jsou opravdu zkušenější, protože v obou případech vyhráli. Pak si dali ještě souboj mezi sebou a totálním vítězem parkuru se stal hyperaktivní Jack.  
 • poté následoval slavnostní nástup, kdy jsme každý dostal metál a také proběhlo focení, aby jsme byli zpamátněni. Bongo a Jack budou v agility pokračovat, my s Mendy si dáme na chvíli oraz. Je to hlavně kvůli tomu, že panička se teď potřebuje připravit na závěrečné zkoušky.. Ale až bude mít školu hotovou, určitě se na další kurz rádi přihlásíme.
 • závěrem bychom moc chtěly poděkovat Romaně za její trpělivost a pýli nás něco naučit. Romano, jsme moc rády, že jsme se mohli stát tvými žákyněmi.

 

 • na další fotečky z poslední hodiny se můžete podívat na rajčeti

     

9. hodina - 10. května 2009
 • jdeme podat hlášení. Dnes jsme hlavně procvičovali parkur a zaměřili se s tréninkem na to, co nám nejde. Já jsem si dnes umínila, že nebudu běhat tunelem, takže jsme pilovali tunel.
 

8. hodina - 3. května 2009

 • tuto hodinu s námi jel i páníček a proto máme několik málo foteček. I dnes jsme nebyli kompletní, pro změnu chyběla Mendy. Zaměřili jsme se hlavně na poslušnost, upevňovali odložení a povel fuj. Poté jsme s klukama běhali na střídačku parkur a zkoušeli slalom složený z více tyček.
 • houpačka už se stala mým hobbym a zajímá mě nejvíce z celého parkuru.
 • na další fotečky se můžete podívat na rajčeti
 

7. hodina - 26. dubna 2009

 • týden opět utekl jako voda a je tady další hodina. Dnes jsme na cvičisti byli jen ve složení retrívří bandy, protože Bongo chyběl. Na začátku jsme se malinko rozcvičili na jednoduchém okruhovém parkuru a poté už následovalo trénování změny doleva.. šlo mi to dobře, jen kdyby to panička občas nekazila..
 • dnes jsem také přeskočila vysokou dřevěnou bariéru. Panička nejdříve nevěřila, že to zvládnu. Paní cvičitelka jí ale vysvětlila, že mi musí věřit, že to je základ!! No a potom už to šlo. Taky se musím pochlubit, že houpačka už mi nedělá vůbec žádný problém, a že se na ní spíš těším.
 • potom jsme všichni malinko naštvali paní cvičitelku, když jsme nechtěli zůstat v odložení... Romana vysvětlovala páníčkům jak parkur poběžíme a my jsme zkrátka chtěli být u toho.. Takže místo parkuru jsme pak trénovali odložení a také povel fuj.. No, budeme muset doma trénovat, abychom příště Romanu zbytečně nezdržovali...
 

6. hodina - 19. dubna 2009

 • přinášíme zpravodajství z další hodiny. Dnes se pro změnu počasí střídalo.. naštěstí tedy nepršelo, ale chvílemi slunce pálilo, že to bylo na plavky. A chvílemi pro změnu foukal takový vítr, že to bylo zase na zimní kabát.
 • nicméně ani tuto hodinu jsme nelenili. Seznámili jsme se se slalomem, který se prozatím skládá ze 4 tyčí a tím už máme prozkoumaný celý parkur. Nejdříve jsme si na rozcvičku dali jednoduchý parkur beze změn, který se skládal z tunelu, kladiny, áčka a z hromady překážek na přeskok, což bylo v pohodě. Potom si na nás Romana ale vymyslela tak zatočený parkur se spoustou změn, že chudák panička nevěděla kudy kam. Už to není taková sranda, protože panička u toho musí přemýšlet, ale stejně se nám to líbilo a moc jsme se obě snažily! Také se vám musím pochlubit, že tentokrát mě houpačka pro změnu lákala a neměla jsem z ní vůbec strach, prostě jsem se na ní vrhla tak, že panička koukala jak blázen a říkala, jestli se mi náhodou něco nestalo. No jo, když se chce, tak to jde hned lépe. No ale ke konci hodiny už se mi moc skákat nechtělo, tak jsem dělala trošku cavyky..
 • vždycky když jeden běhal parkur, ostatní trénovali odložení a ten nový slalom. No a na konci hodiny jsme dostali volno, takže jsme lítali jak neřízené střely. Já jsem jako obvykle chtěla po paničce, aby mi házela míček...

 

5. hodina - 12. dubna 2009

 • ahojky, tak se zase hlásíme:) Tato hodina agility probíhala v pravém letním počasí, takže si asi dovedete představit jakou jsme my pesani na to všichni měli chuť. Nicméně se nedalo nic dělat a nakonec jsme se všichni moc snažili, abychom tim svým páníkům udělali radost.
 • byli jsme rozděleni na skupinu kluků a holek. Takže jsme se na parkur střídali takhle po skupinkách. Jedna skupinka vždycky běhala a druhá trénovala odložení. To si nemyslete, že někdo jen tak odpočíval. Páníčci nás neustále kontrolovali abychom dostatečně pili a nakonec nás i polévali, abychom se neupekli za živa! Od dnešního dne totiž náš výcvik nebude trvat jen hodinu, ale hodinu a půl. Přeci jenom jsme byli zvyklí na tu hodinu, tak už jsme potom byli docela K.O...
 • jinak kluci nám ukazovali své mistrovské kousky, kdy už mají složitější parkur se spoustou změn a my jsme pak zkoušely jen parkury rovné a nakonec i změnu. Je to tedy pro nás něco nového, ale my s Mendy jsme holky šikovné, tak to snad časem také zvládneme. Procvičovaly jsme přeskoky, tunely, áčko, kladinu, proskok, slalom a mojí "oblíbenou" houpačku. Tuto hodinu mi dala pěkně zabrat! Dostala jsem z houpačky panickou hrůzu, ale pomocí šikovné cvičitelky Romany, paničky a pamlsků jsem to překonala a potom už to bylo v pořádku.
 • ke konci hodiny jsme dostali povel volno, ale já mám teď takové zvláštní období, že se bojím všech větších psů, tak jsme si ani s nikým nechtěla hrát. Panička mi bohatě stačí, hází mi míček a já jsem spokojená. Romana říkala, že se to srovná, že to dělá to dospívání..
 

 

4. hodina - 5. dubna 2009 

 • přinášíme zpravodajství také ze 4. hodiny. Tato hodina byla hodně výjimečná a to proto, že už nechodíme s Mendy sami, ale přidali se k nám i 2 zkušení kluci - zlatý retrívr Jack a německý ovčák Bongo. Takže naší skupinu teď tvoří 4 hafani, z toho 3 zlatí retrívři - to je docela přesila, co?. Jack je ještě ke všemu hrozně podobný mému tatínkovi Falcovi a musím se vám přiznat, že sotva se otevřely dveře na cvičák a já Jacka uviděla, věděla jsem, že to bude láska na první pohled.
 • jinak už jsme začli dělat "opravdové" agility - máme očíslované překážky, které se už zkládají z docela slušného parkuru. Kluci, jako zkušení leadři nám ukazují, jak hravě se dá vše zvládnout a my s Mendy se jen divíme, jak je to možné. Také nám byla ukázána a předvedena houpačka - která mě osobně se moc nelíbí.. Mám z ní strach, ale časem to snad bude OK.
 • jinak prohlubujeme odložení, chůze u nohy bez vodítka vyplynula už tak nějak sama.. a panička má ze mně opravdovou radost. I když totiž dostanu povel volno, držím se zuby nehty u paničky.. Mám totiž trošku strach z Mendy, přeci jenom je trošku víc divočejší.
 • fotečky bohužel nemáme, nestíháme.. až s námi pojede páníček, mohl by natočit nějaké video, aby jste viděli, jak se hezky snažím.

 

3. hodina - 29. března 2009

 • tak se hlásíme, panička se moc omlouvá za zpoždění, ale měla zkouškové a moc času na zbyt nebylo.. takže: 22. března se bohužel cvičák pro nemoc paní instruktorky nekonal.. 3. hodina byla tedy zahájena o týden později a to 29. března.
 • opakovali jsme odložení a musím se vám přiznat, že panička ze mě byla úplně na větvi. Prý jenom zírala, jak jsem šikovná. Také jsme procvičovali a ucelovali chůzi u nohy bez vodítka, protože na agility je toto základ! Pokud má panička v ruce míč, následovala bych jí třeba do pekel :)) Ale teď opravdu, panička má ze mně opravdovou radost!
 • také jsme se učili novou překážku - 3 přeskokové překážky hned za sebou a vlastně ještě překážku na skok daleký. Když jsem byla na vodítku, vše OK, když na volno, bylo to už horší.  S paničkou jsme ale pilovali a polepšili se. Také máme nový tunel, který je látkový a o hodně delší :))

 

2. hodina - 15. března 2009

 • týden se s týdnem sešel a nastal čas opět navštívit cvičák. Tentokrát jsme se sešly pouze v sestavě já a goldenka Mendy. O to více času a péče nám ale mohla věnovat naše trenérka Romana Krásná. Nejdříve jsme udělaly kruh a procvičovaly povely sedni, lehni a pomalu jsme začly zkoušet odložení. Řeknu vám, že chvílemi jsem ležela hezky, ale když se panička vzdálila už hodně a nebo za mně dozadu, že jsem jí neviděla, nedalo mi to a hned jsem vyskočila. Nicméně na poprvé to šlo docela dobře. Doma teď poctivě trénujeme, takže příště to už bude určitě o hodně lepší.
 • potom nám Romana vysvětlila nový cvik - přendavání vodítka z jedné ruky do druhé. My jsme přitom měly hezky dělat obloučky před páníčky.. tak to nám šlo také docela dobře, za to Mendy se to vůbec nelíbilo, vzpírala se jak divoký býk.
 • no a potom už přišlo na řadu naše oblíbené agility. Dokuď jsem byla na vodítku, bylo vše OK, ale jakmile jsem byla na volno, lítala jsem si kde chtěla a vůbec nešla paničce u nohy.. Když už mě konečně nalákala na míček, nechtěla jsem proskočit kruhem. Nevím, ale předtím mi to nikdy problémy nedělalo! Zjistili jsme tedy, že pro agility je nezbytné, abychom páníčky hezky poslouchali a drželi se jim u nohy. Když jsem utekla, panička přede mnou začla běhat a já jsem se tak bála, že jsem rychle utíkala za ní, protože jsem měla strach, že mi uteče! Panička byla pěkně udýchaná a říkala, že je to větší tělocvik pro ní, než pro mě. A když už mě dusila hodně, chtěla jsem jít ze cvičáku pryč, šla jsem k vrátkům a chtěla za páníčkem, který na nás čekal venku. Ale potom jsem se už do toho dostala, a šlo mi to jako po másle. Agility mě hrozně baví, lítám jako vítr, akorát budeme muset zapracovat na té poslušnosti.
 • takže teď máme za úkol doma trénovat chůzi u nohy bez vodítka za pomocí míčku, pamlsku či tenisáku. Když totiž vidím tyhle věcičky, jsem u paničky co by dup a dokonale se jí držím a také to přendavání vodítka z ruky do ruky.
 
 • na další fotky ze cvičáku, ale také jak cvičíme aport se můžete podívat na rajčeti

   

1. hodina - 8. března 2009

 • dnešním dnem zahajujeme kurz pro pokročilé. Sešli jsme se v sestavě já a panička Ivetka, zlatý retrívr Mendy s paničkou Veronikou a velký švýcarský salašnický pes Bela se svou paničkou Veronikou. Bohužel už s námi nechodí nikdo, s kým jsme prošli výcvik základní poslušnosti, což je škoda!
 • začli jsme opakováním chůze na vodítku, to mi šlo dokonale. Pak přišel povel sedni, lehni což bylo také dobré, akorát se mi nechtělo dlouho ležet.. to budeme s paničkou tedy doma trénovat. Potom následovalo složitější procházení mezi kuželi, kdy jsme se měli hezky držet u nohy. A jak si myslíte, že jsem dopadla? No na jedničku s hvězdičkou.  A potom už nás čekali samé dobré věci - tedy aspoň pro mě, opakování základních prvků agility, které jsme se již naučili - kruh, kladina, 3 překážky na přeskok, áčko a tunel a to bylo žůžo! Šlo mi to jako po másle a potom už i na volno. Paní cvičitelka říkala, že kdyby se i její fenka tak rychle vrhala na áčko, byla by šťastná.
 • a potom už následovala vypuštění nás dravců. Hned jsem si běžela hrát s Wendy, ale řeknu vám je to divoška! Je o půl roku starší, ale pořád hravá jako štěňátko.. Skákala po mě, až jsem se jí začla bát! Nějak blbě jsem totiž šlápla a začla mě bolet pravá přední nožička.. dala jsem jí ihned nahoru a naříkala. Panička za mnou běžela, ale potom už to bylo dobré. Snad to tedy bude v pořádku.
 • pro dnešek by to bylo vše, ještě bychom chtěly poděkovat "babičce" za fotodokumentaci. Na fotečky ze cvičáku a návštěvy u paniččiny maminky a sestřičky se můžete podívat zde

   

Základní kurz poslušnosti máme úspěšně za sebou a zde jsou povely, které jsem se naučila: sedni, lehni, zůstaň, ke mně, pojď, fuj, volno, přivolání, chůze na vodítku a pár povelů z agility: nahoru, skrz, hop, tunel.

   

10. hodina - 30. listopadu 2008

 • a je to tady, uteklo to jako voda a je tady závěrečná hodina. Paní cvičitelka si pro nás připravila soutěže a kvízy. Sešlo se nás tam celkem 5 pejsků - já, Sára, Chico, Kety a Meggi. Byli jsme rozděleni do 2 družstev: já, ovčanda Sára a kříženec Chico. V druhé skupině byly sestřičky Kety a Meggi.
 • v první soutěži mělo každé družstvo procházet mezi kužely a páníčci si při tom kopat s míčem, aniž bychom jim do toho zasahovali.. Chico byl velmi poslušný, u Sáry to už bylo horší a já bodovala úplně.. jak vidím míč, je to konec, takže v této disciplíně zvítězilo druhé družstvo..
 • potom si páníčci jen tak měli vyzkoušet, zda jim důvěřujeme a oni na nás měli navléci tričko. Musím se pochlubit, protože já a panička jsme byli první. Dostala jsem takové krásné fialové s kapuckou. Paní cvičitelka si nás na památku vyfotila. Až fotka vyjde, dáme ji sem.
 • druhá soutěž byla taková, že mezi kužely bylo vysypáno 6 piškotků a my jsme žádný neměli spapat.. Chico byl poslušný, Sára také a já zblajzla 1 piškotek. Holky naproti smsly 2, takže teď pro změnu vyhrálo naše družstvo.
 • třetí soutěž spočívala v tom, že jsme chodili do kruhu a na povel jsme měli nejdříve sednout, potom lehnout a při tom všem samozřejmě dokonale chodit na vodítku. Ten, kdo povel vykonal poslední, vypadl. A vítězem se stala ta skupina, kde jejich zástupce setrval jako poslední. V obouch případech vyhrálo naše družstvo, protože Chico a Sára byli velmi vzorní.
 • čtvrtá, poslední disciplína byla určena našim páníčkům v podobě kvízu, kde páníčci měli zúročit vědomosti, které se za celý výcvik naučili. Více správných odpovědí mělo opět naše družstvo, ale tato disciplína už se do soutěží nezapočítávala, bylo to spíš orientační, aby paní cvičitelka viděla, kolik si toho páníčci z jejího výkladu zapamatovali.
 • na konci hodiny bylo vyhlášeno vítězné družstvo, kterým se stala naše skupina. Potom paní cvičitelka všem poděkovala za účast, všechny nás pochválila a každému dala obrovskou medaily. Ještě se zeptala, kdo bude v kurzu pokračovat.. nakonec chtějí pokračovat všichni, ale až na jaře, takže se snad zase všichni sejdeme i v dalším kole.
 • panička by mě prý na závěr chtěla moc pochválit a je prý moc pyšná na to, co jsme se během kurzů s paní Krásnou obě naučily. Tímto bychom chtěli Romaně Krásné moc poděkovat a všem její psí školu jen a jen doporučit. Romana je fajn ženská, která pejskům rozumí a věřte, že i absolutně neposlušného pejska dokáže jen s trochou vaší pomoci naučit poslušnosti!!!
 • fotky ani z poslední hodiny bohužel z časových důvodů nemáme.. snad budeme mít alespoň tu s tričkama.
 • 1. února 2009 konečně přidáváme slibovanou fotečku
 

       

9. hodina - 23. listopadu 2008

 • hodina byla zahájena opakováním chůze na vodítku, zastavení, povel sedni, potkávání pejsků, povel lehni. Pilovali jsme to lehni, abychom se naučily rovnou lehat, bez předchozího použití povelu sedni.
 • dnes jsem se seznámili s dalšími "překážkami", a to Áčkem a laťkou. Někteří se toho báli, ale já jsem se zase vyšvihla, zdolala jsem to jako nic! No a zbytek hodiny byl pro nás i páníčky sportovním výkonem, protože jsme už jen skákali přes překážky atd. Nejprve jsme přeběhli přes kladinu, poté přes Áčko, potom přeskočili laťku, proběhli kruhem a na závěr tunelem. Nejprve jsme to absolvovali s vodítkem, poté na volno a to se teprve ukázalo, kdo poslouchá. Byla to docela sranda. Já jsem akorát zaváhala před kruhem, jinak vše proběhlo v nejlepším pořádku, panička na mě byla pyšná!
 • fotečky bohužel nemáme, protože se to v tomto sportovním pojetí nedalo vůbec stíhat.

   

8. hodina - 16. listopadu 2008

 • 8. hodina výcviku je za námi. Utíká to nějak rychle... Nejprve jsme opakovali chůzi na vodítku, otočky, povel sedni. Potom nás pesany páníčci vypustili, hned nás zavolali k sobě a chodili s námi dále, jako kdybychom byli stále na vodítku. Všichni jsme to dokonale pochopili a páníčky následovali, takže jsme se drželi u nohy a všichni z toho měli obrovskou radost.
 • Dnes sestřičky Meggi a Kety chyběly, tak paní Krásná přivezla asistenční hnědou labradorku, aby nám nebylo smutno. Sára je velmi mladá fenka, která je opravdu šikovná a předvedla nám plno cviků i tich asistenčních. Ten kdo ji jednou dostane bude opravdu šťastný! mě osobně se Sára hrozně líbila a pořád jsem za ní běhala.. no jo, chtěla jsem se taky od ní něco přiučit.
 • jinak jsme se dnes naučili jak z povelu sedni udělat povel lehni. Nejdříve jsem na paničku koukala jak z jara, ale když k tomu přihodila pamlsek, byla to hned jiná. To jsem hned pochopila, co to po mě vlastně chce! Potom mě moc chválila a mě se to moc líbilo.
 • také jsme se seznámili s další "překážkou" a to kruhem. Nejprve jsme si ho pořádně očuchali, potom páníčci prohodili nějaký ten pamlsek a už jsme hned věděli co máme dělat. Potom jsme už opakovali kladinu, tunel a za to přidali kruh. Bylo to skvělý. Nejdřív jsme běhali na vodítku a potom nás dokonce páníčci vypustili a nám to šlo tak skvěle. Dnes musím pochválit opravdu všechny pejsky, protože všichni byli moc šikovní!
 • fotečky bohužel nemáme, protože panička byla se mnou sama a program byl tak nabitý, že neměla čas udělat ani jedno foto..

 

7. hodina - 9. listopadu 2008

 • máme za sebou 7. hodinu našeho výcviku. Ze začátku jsme opakovali chůzi na vodítku, otočky, hledání a povel sedni. Musím se přiznat, že jsem paničce celkem vytřela zrak, protože jsem si sedla vždy hned po zadání povelu. To jsem ale šikulka, co? Zbytek hodiny byl spíše volnější a tím pro nás psy mnohem zábavnější. Nastalo hledání páníčků a když jsme páníčky našli, nedostali jsme pamlsek, ale oni si s námi začla hrát
 • seznámili jsme se také s další "překážkou" - tunelem. Někteří se tunelu báli, ale mně se moc líbil. Nejdříve jsme byli na vodítku a probíhali jsme tunelem a pak hned běželi po kladině a o něco později, když už to všem šlo, páníčci nás dokonce vypustili a my vzorně běhali s nimi do tunelu a pak po kladině. No byla to prostě bžunda, byla jsem z této hodiny úplně unesená.

Tady si hraju

na ostatní fotky se můžete podívat na rajčeti

     

6. hodina - 2. listopadu 2008

 • 6. hodina výcviku je za námi, to není ani možné, jak to všechno rychle utíká! Opakovali jsme opět chůzi na vodítku, otočky, procházení mezi pejsky - psí slalom, hledání, přivolání, procházeli jsme se po kladině - někteří z nás spíš přímo lítali, opakovali jsme povel fuj, který se hodí vždy a všude tudíž i přímo v akci na cvičáku. Paní cvičitelka říkala, že přímo neuvěřitelně rostu - že jsem při každé hodině větší a větší.
 • a konečně jsme se dnes také naučili povel sedni. Spíš nám byl tedy vysvětlen a konec konců ho máme doma pilovat za domácí úkol. Klidně se vám pochlubím, že tento povel dokonale ovládám, ale jen v případě, že vidíme u paničky v ruce pamlsek. Jakmile nic očividně nemá, vůbec mě to nezajímá.. Jsem prý pěkně vyčůraná, ale opravdu se snažím..

   

Tady už je povedená chůze u nohy      Jenny sleduje jestli mám pamlsek v ruce...           .. a pak na povel provede SEDNI

     

5. hodina - 26. října 2008

 • tak si představte, že půlka výcviku je již za námi.. To snad není ani možné, jak to letí! Trénovali  jsme opět chůzi na vodítku, tentokrát jsme si to zpestřili psím slalomem. Vytvořili jsme řadu a střídali jsme se procházením mezi sebou. Cílem bylo aby nás páníčci zaujmuli natolik, abychom se věnovali plně jim a vůbec si nevšímali pejsků, které jsme mezitím obcházeli.. No když jsem chtěla, docela to šlo, ale přiznám se, že někteří pejsi mě tolik zajímají, že se prostě neudržím. Asi největší kámoška jsem s kříženkou labradora a vlčáka Meggi, s ní je fakt sranda a skvěle si rozumíme, je to asi i tím, že jsme stejně staré..
 • procvičovali jsme také přivolání a hledání, což mi jde naštěstí skvěle a také se učíme povel fuj, který už také dávno znám - tedy když se mi chce
 • opět jsme chodili na kladině, tentokrát jsem ji bravurně přeběhla a vůbec mi nevadilo, že už tam na mě nečeká tolik piškůtků, jako když jsem tam šla poprvé. Doma trénujeme povel místo, což také docela jde..

na další fotečky se můžete podívat na rajčeti

 

 

4. hodina - 19. října 2008

 • týden zase utekl jako voda a 4. hodina mého výcviku je za námi. Musím se vám přiznat, že jak jsem minule byla hodná, tak tento výcvik se mnou pro změnu šili všichni čerti. Chůze na vodítku katastrofální, vůbec jsem se na nic nemohla soustředit.. Jo to až když na řadu přišla první chůze po kladině, ukázala jsem všem pesanům, jaký jsem kabrňák. Přelítla jsem jí jako nic a to jsem s ní zkušenosti nikdy neměla.
 • poslušnost jinak docela šla, na přivolání jsem reagovala hezky a hledání paničky se stalo mým hobbym - to už zvládám s přehledem.. Dnes jsme se učili odvolání, ale to už se mnou panička trénovala dřív, takže mi to problém nedělá. Také jsme se seznámili s novým slovíčkem "místo" - panička mi to zkoušela vysvětlovat už předtím, ale moc se mi to nelíbí.. No, budeme trénovat a všechno bude jistě v pořádku.

   

        Lítáníčko..                               A tady lezu odvážně po kladině                               Listíčko, to je moje!!

více fotek najdete na rajčeti

 

 

3. hodina - 12. října 2008

 • 3. hodina výcviku je za námi a dokonce velmi úspěšně. Paní cvičitelka nás moc chválila, že nám to prý s paničkou moc jde. Však jsme také poctivě trénovaly! Nejdříve všichni pejsci předvedli chůzi na vodítku, aby ukázali, co se všechno naučili a pak jsme pokračovali se cvičením šneků (chůze v menších a menších kruzích). Cílem bylo to, aby se pejsek a páníček nastejno točili do kruhu - a to mi taky šlo. Nechci se moc přechvalovat, ale asi ve mě něco bude.
 • hodina pokračovala hledáním páníčků a opět se musím moc pochválit. Panička se přede mnou schovávala jak jen to šlo, ale já jsem ji vždycky vyčuchala. Řeknu vám, že ze mě byla panička docela paf - spíš koukala jako blázen, že jsem najednou tak poslušná!
 • potom jsme poprvé na cvičáku zkoušeli přivolání a hádejte co se nestalo. Vše jsem splnila opět na výbornou.. No panička ze mě měla takovou radost, že se to ani slovy popsat nedá. Už se moc těšíme na další hodinu!

   

Tak a tady se proháním s kámoškou Meggi     Jojo paničko, už letíííím...       A takhle jsem se hezky na konci hodiny usmívala

na více fotek se můžete podívat na rajčeti

 

 

2. hodina - 5. října 2008

 • dnes jsme navštivili naší školu podruhé. Páníček měl bohužel fotbal, takže jsme s paničkou vyrazily sami, tudíž nemáme ani žádné fotky!
 • hodina byla zahájena a my jsme měli předvést, co jsme se doma procvičováním naučili. Jelikož jsme s paničkou hodně trénovaly, docela to šlo. Je pravda, že mě mnohem víc zajímali někteří pejsci než to, co mám zrovna dělat, ale nakonec se mi docela dařilo. Poté co jsme paní cvičitelce ukázali, že jsme všichni poctivě trénovali, přešli jsme na další úkol. Paní cvičitelka nám opět vyprávěla co se bude dít a mě to hrozně zajímalo.. Všichni pejsci seděli ukázněně čumáčkem k páníčkovi a já jediná jsem se na paničku obrátila zadkem a dávala jsem jí jasně najevo, jak mě to šíleně zajímá! No a potom nás páníčci všechny pustili z vodítka a my si měli hrát. Páníčci si kopali míčem a my jsme se honili jak šílení. Po chvíli mě ale spíš začal zajímat ten jejich míč, takže jsem jim tu hru pořád kazila. Někteří pejsci začli být po chvíli nervózní a urychleně hledali své páníčky.. Nakonec to dopadlo tak, že každý pejsek přišel za svým páníčkem a jenom já neposlušná jsem o paničku vůbec neměla zájem!! Příště prý budeme cvičit přivolání a pomocí této hry bychom se to měli zakrátko naučit.
 • paní cvičitelka nám dala domácí úkol, abychom své páníčky hledali.. tak teď chodíme s paničkou všude možně a ona se mi pořád schovává, dnes mě tedy moc chválila, prý jsem byla šikovná a dokonce jsem ji hledala.

     

1. hodina - 28. září 2008

 • dnes jsme navštívili naší školu poprvé . Nejprve jsme se seznámili s ostatními pejsky a jejich páníčky. Zjistili jsme, že celkem se bude paní cvičitelka věnovat 7-mi pejskům. Dnes jsme ale nebyli kompletní, 2 pejsci chyběly.. Páníčci asi nemohli najít cestu, nám to také dělalo problémy. Zatím jsme se sešli v sestavě: já, německý ovčák Sára, 2 sourozenci křížence labradora s vlčákem a skupinu uzavřel malý, před měsícem nalezený pejsek - ostatně ten se mi moc líbil.
 •  část hodiny nám paní cvičitelka vyprávěla co budeme po následující hodiny dělat, co všechno bychom se měli naučit a jaké pomůcky budeme potřebovat. Potom jsme konečně začli, však už jsem byla znuděná a nevědala jsem, kde hrabat dřív... Začali jsme s chůzí na vodítku. Chodili jsme po jednom mezi kuželi, abychom paní Krásné ukázali, jak páníčky krásně posloucháme. Samozřejmě to nešlo ani jednomu.. Potom páníčkům bylo předvedeno, jak s námi mají zacházet a po zbytek hodiny jsme měli všichni trénovat! Paničce to se mnou samozřejmě vůbec nešlo - absolutně jsem nechápala co po mě chce!! Potom si mě půjčila paní cvičitelka a to byste zírali, jak jsem od ní rázem pochopila co mám dělat. Začalo mě to hrozně bavit a paní cvičitelka mě chválila a říkala, že jsem moc šikovná. Potom si mě vzala zpátky panička a už jí to tedy šlo o něco lépe.. No dostali jsme všichni domácí úkol a příště máme paní cvičitelce ukázat, jak už jsme to ty naše páníčky naučili.

     

              Naše slavné složení                      Tady už konečně panička pochopila,                   V autíčku-po náročném cvičení  

                                                                                                co po ní chci                                        se mi nechtělo ani vylézt ven   

na ostatní fotečky se můžete podívat na rajčeti    

 

 
TOPlist
Administrace WebSnadno | Tvorba webových stránek na PageRide.com  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek